search delete menu

Başkanımız Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu

Başkanımız Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengizin açıklamaları şu şekilde:

“Bu toplantıyı yapmamızın tek bir amacı var. 28 Aralık’ta Antalyaspor maçının ardından her maç sonrası eskiden bize hizmet etmiş futbolcu kardeşimiz hakkında oluşan polemikler ve yanlış bilgilendirme sebebiyle bu toplantıyı yapmak istedik. Camiamızın kenetlenmesini istiyoruz.”

“Sayın teknik direktörümüzün söylediklerinin ardından tek bir şey söyledim; ‘Bu futbolcu gündemimizde yok ve bize intikal eden resmi bir şey de yok. Bizde transfer şöyle yapılır. Önce sportif direktöre gelir. Sonra teknik direktör inceler ve onların üstündeki Abdurrahim Bey’e gider. O mali işlere bildirir. UEFA FFP sınırlarına uygunsa onaylar. Şu an bize FFP’de sarı ışık yanıyor Finalde bana gelir.”

“Biz 30’a yakın transfer yaptık bu şekilde. Şükürler olsun ki, limitleri ve sınırlamaları aşmadık. Teknik kadronun isteklerine hayır demedik, Arda’ya gelene kadar. Sayın teknik direktörümüze hem telefonla, hem de sözlü olarak açıkça gündemimizde olmadığını ifade ettik. Bu kardeşim şu andaki transfer planlamamızda yok. Bunu söylemekten bıktım. Bu konunun kapanmasını istiyoruz. Arda Turan, Galatasaray’a hizmet etmiş, zamanında para kazandırmış, Galatasaraylı olduğu için bu unvanları hak etmiş bir kardeşimiz. Yolunun açık olmasını istiyorum. Onunla kişisel olarak bir problemimiz yok. Ona yaşamında sonsuz, sağlıklı, hayırlı yıllar diliyorum.”

Aranızda köstebek var mı sorusu hakkında

“Fikir ayrılığı… Biz felsefe kulübü değiliz. Karar Galatasaray’ı yönetenler tarafından alınır. Fikir ayrılığının olmaması gerekir. Ayrı ayrı fikirlerde isek ayrı yollara gitmemiz gerekir. Tek bir fikir vardır o da yönetim kurulunun aldığı karardır. Köstebek sözcüğü bizi çok yaraladı. Bilgi sızdıran bir yönetim kurulu… Hangi mahrem bilgi verilmiş? Benim yönetim kurulu toplantım 4.5 saate yakın sürdü. Biz aynı noktadayız, aynı duruştayız. Birtakım medya mensubu arkadaşlarımız bunun bilgisini almış olabilirler. Üçümüzden biri. (Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay) Arda Turan’a yönetim hayır dedi. Efendim bu iyi yönetilecekti. Nasıl yani? Arda’yı yeniden mi alacaktık. Bunu anlamadım. Ben teknik direktör olsam, yönetim kurulu başkanım ve başkan yardımcılarım için bu sözleri kullanmam.”

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  “Fatih Terim’den Tepki”

“Bize yararlı olup olmayacağına teknik ekip karar verir. Biz idari ve sosyal olarak Arda Turan’ın bize yararlı olacağını düşünmüyoruz.”

“Medya üzerinden teknik direktörümle polemiğe girmem. Biz tabii ki üzüldük bir transferin medya üzerinden realize edilmeye çalışılması. Ben hocamın bu konuşmaları yapacağına ihtimal vermedim. Onyekuru transfer için Florya’ya gittim, 2 saat oradaydım. Hocam orada olduğumu görmüş fakat ben ayrıldıktan 30 dakika sonra açıklama yaptı. ‘Ben olsaydım öyle konuşmazdım’ dedi. Keşke gelip bana söyleseydi. Bu tip polemiklere girmek ne kadar doğru bilmiyorum. Biz açığız. Asla bir Bizans’ın içinde olmadık. Sadece bu tip bir gelişmeden rahatsızız. Bu sebeple toplantıyı yaptık. Galatasaray’ın hayrına bu konunun kapatılması gerekiyor. Bütün konsantrasyonumuzu, enerjimizi bizim şampiyonluk yürüyüşüne vermemiz gerek.”

Soru: Fikir ayrılığı varsa başka yollara gideriz, demiştiniz…

“Yönetim Kurulu bir karar alır, buna uyulur. Fikir ayrılığı yok aramızda. Bunu dedim. Biz bütün istenenleri yaptık. Ozan Kabak 7.5 milyon Euro’ya İtalya’nın bir takımına gidiyordu. Müdahale ettim. Gitme, dedim. Gitmediler ve 11 milyon Euro para kazandırdılar. Buna ihtiyacımız vardı. 20 milyon Euro’luk açığımız var şu an. Bunu kapatmaya çalışıyoruz.”

Tahkim Kurulu’nun Fenerbahçe kararı hakkında

“TFF’nin son aldığı limit kararlarında ihlal var. Kurallar delinmek için konulmaz. Size sarı ışık yanmışsa arkasından kırmızının geleceğini bilmeniz gerekir. Oyun oynanırken kural değişmesine şiddetle karşıyız.”

“Kuralların yıkılmak üzerine konulmasına karşıyım. Bir filmde, olayı 4 şahit farklı şekilde anlatıyordu. Rakip kulübümüze ben istediğim zaman oynarım, şeklinde yorumlanmasına karşıyım.”

Kaynak: ajansspor.com

24.01.2020 15:20
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.