search delete menu

Club Brugge Maçı Öncesi Basın Toplantısı

Teknik Direktörü Fatih Terim ve oyuncu Ömer Bayram Club Brugge karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenledi.

Fatih Terim’in açıklamaları şöyle ;

Soru- Birçok eksik var. Cezalılar, sakatlar. Bu maçta taraftarın desteği çok önemli. Bu eksikler yüzünden taraftarla arası iyi olmayan oyuncuları sahaya sürme zorunluluğunuz olabilir. Bu durum için taraftara bir mesajınız var mı?

Cevap- ”Şu an futbol hayatınızda çok az karşılaşacağınız bir durumla karşı karşıyayız. 16+2 kişilik kadroyla sahaya çıkacağız. Bir sürü eksiğimiz var, sürpriz oldu ama bu eksiğe Babel’de eklendi. Böyle bakınca B listesine ağırlık vermemiz gerekiyor. Bu nedenle Erencan, Kaan ve Emin’i maç kadrosuna aldık. Bugün belki bir oyuncu daha eklememiz söz konusu olacak.

Taraftarlarımız bilmeli ki onlar olmazsa bizim olma ihtimalimiz yok. Avrupa’daki başarılarımıza onlarla beraber ulaştık. Olmazlarsa tadı tuzu olmaz.

Maç içinde Babel’in yuhalanması benim burada bazı şeyleri söylememi gerektirdi. Belhanda’dan başlayalım. Oyuncuları kazanacak olan bizden önce taraftarımızdır. Bazı seyircilerin yaptığı taraftarlarımız onarabilir. Belhanda’nın verdiği reaksiyonun adresi bir kere yanlış, bunda hemfikiriz. Hiç tasvip etmem mümkün değil. .daha bu olaydan kısa bir süre önce çenesi kırılıp, en az 2-3 ay oynamaması gerekirken 15.gün maça çıkan bir adamdan bahsediyoruz. Bazen empati de yapmamız gerekiyor. Tekrarlıyorum : Yaptığı iş yanlış, adresi de yanlış.

Babel’e gelecek olursak: İşin mutfağını pek açıklamıyoruz. Babel milli maçtan dizi çok şiş vaziyette döndü. Bir yandan dizini iyileştirmeye çalışırken biz de işin ruh kısmını tedavi etmeye çalıştık. ”

Soru- Şampiyonlar Ligin’de 20 kişilik bir kadro bildirildi, 4-5 sakatla eksik var. Siz de bununla ilgili ilk kez karşılaştığınızı söylediniz. Sizin bulunduğunuz durumda kimse olma istemez. Sizin moraliniz ve psikolojiniz de mutlaka takıma yansır, sizin moraliniz nasıl?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Doğan Can Davas Tekrar Bandırmaspor'da

Cevap- ” Biz ilk hafta Denizlispor karşılaşması ile takım olarak toplandık. Bunu hatırlatmakta fayda var. Yani burada ki 7-8 oyuncu bizimle sezon başı geçiremedi. Sezon öncesi kampta neredeyse genç takımdı. Sıkıntılarımız orada başladı ama biz belli etmemeye çalıştık. Ama bu bizim pes edeceğimiz anlamına gelmez. Şu ana kadar istediklerimizi elde edemedik evet ama yarın alacağımız puanlar bizim için çok kıymetli olur. Hiç olmazsa Ocak’tan itibaren Avrupa ligi kulvarında devam edeceğiz. Galatasaray’ın daha önce şampiyonluğunun bulunduğu bir Avrupa Ligi’nin yolu açılabilir.

Galatasaray taraftarları hiç merak etmesin, burada ne olursa olsun paylaşıyorum, paylaşmaya da devam edeceğim. İnsanlar her dakika gülmeyebilir. Son maça baktım, tekrar izledim ki tekrar izlemek de kolay değil. Beraber bitseydi üzülürdük ama mağlup olduk. Böyle şeyler olur deyip soğukkanlılığımızı koruyarak buradan hep beraber çıkacağız. Onun için taraftarım merak etmesin ben buradayım, ne gerekiyorsa yaparım. Bu durumdan çıkmak için her türlü şeyi Başkanımız, yönetimimiz ve arkadaşlarımızla beraber yapıyoruz. Bundan daha kötü durumlardan çıktık mı? Çıktık. Allah’ın izni ile yine neden yapmayalım.

Ama hiç merak etmesinler, bir defa ben Galatasaraylıyım. Bu tek başına hüzün değil sevinç sebebi. Siz de merak etmeyin, ben buradayım. ”

Ömer Bayram’ın açıklamaları şöyle ;

Soru- Ayrılık gündemdeyken şimdi ilk 11’de ve milli bir oyuncusun. Bu gelişimi değerlendirir misin?

Cevap- ” Geçen sene her büyük takıma gelen oyuncunun yaşayacağı sarsıntılı bir dönem geçirdim. Ama kendime her zaman inandım, hiç bir zaman pes etmedim. Antrenmanlarda %100’ümü verdim. Hocamız da beni orta sahada kullandı, bana şans verdi. Onuda elimden geldiğince kullandım. Galatasaray’da nerede oynarsan oyna bunu yapmak gerekir.”

Soru- Sol bekken orta sahaya evrildin, burada daha çok beğeniliyorsun. Kariyerine orta sahada başlasaydın farklı bir noktada olacağını düşünüyor musun?

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Galatasaray'da Muslera'nın Yedeği Eski Milli Kaleci Olacak

Cevap- ” Ben aslında kariyerime kanat oyuncusu olarak başladım. Sol açık ve sağ açık oynadım. Kayserispor’da Amrabat’ın yerine sol açık oynamak için gelmiştim. Sonra sol bekte sakatlıklar olunca iyi maçlar çıkardığım için orada devam ettim. Fatih hoca beni orta saha olarak değerlendirdi, ileriye dönük ve geriye destek vererek oynamamı istedi. Bana bu uygun geliyor. Kariyerime orta saha başlasaydım farklı olurmuudu bilemiyorum ama kaç yaşında olursa olsun, yetenekli oyuncu her mevkide oynamalı diye düşünüyorum.

25.11.2019 18:30
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.