search delete menu

Doğan Can Davas Tekrar Bandırmaspor’da

Son dönemde Galatasaray altyapısından yetişen genç yetenekler arasında birisi var ki arkadaşlarından farklı bir özelliği ile hemen göze çarpıyor. Sayısız genç yetenek arasında gelecek vadeden isimlerden biri olan Doğan Can Davas, 19 yaşına geldiğinde Galatasaray u21 takımı formasını iki sene daha giyebilecekken yaşıtlarından farklı olarak altyapıda kalmak yerine tecrübe kazanmak için genç yaşta kiralık olarak gitmeyi tercih etti.

İlk olarak 2016-2017 sezonunun ikinci yarısında yarım sezon Erbaaspor’a kiralandı. 3.lig 2.grupta yarım sezonda 16 maça çıkan Doğan Can Davas, o kısa sürede takımı adına 9 gol attı.

Yarım sezonluk tecrübenin ardından Galatasaray’a tekrar dönen genç oyuncu 2017-2018 sezonunda ise Çorum Belediyespor’a kiralandı. 3.lig 3.grup temsilcisinde o sezon 33 karşılaşmada forma giyen o sene 20 yaşında olan oyuncu takımı adına 14 de gol attı. Tecrübe eksikliğini gideren Doğan Can Davas sezon sonunda tekrar Galatasaray’a geri döndü.

Doğan Can Davas A Takıma Hazırlanıyor

Geçen yaz Fatih Terim’in sezon öncesi kampına da dahil ettiği Doğan Can Davas, Galatasaray A takım atmosferinin ve yedek kulubesinin tadını almasına rağmen daha cok forma şansı bulup kendini A takıma daha hazır hale getirmek için transfer sezonu bitmeden tekrar kiralık olarak gitmeyi tercih etti.

Doğan Can bu sefer 1,5 sezon geçirdiği ve kalitesini ispat ettiği 3.lig yerine kategori yükselterek 2. lig Kırmızı grup ekiplerinden Bandırmaspor’a transfer oldu. Lig yükselince kalite ve rekabet de artıyordu ama genç oyuncu burada da çalışkanlığı ve hırsıyla o yaşına rağmen göz doldurdu ve takımına 22 maçta 6 gol 2 asistlik katkı sağladı.

U21 ligin kapanmasının ardından arkadaşlarından tecrübe olarak 2,5 sene önde olan Doğan Can, bu sezon için Galatasaray ile sözleşme uzatıp tekrar Bandırmaspor’a kiralık olarak gitti. Yeteneği ve çalışkanlığı ile göze çarpan genç oyuncunun adını futbolseverler yakın zamanda muhtemelen daha fazla duyacaklar.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  CİMBOM 8 DE 8 İLE YOLA DEVAM EDİYOR!

14.07.2019 23:17
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.