search delete menu

Dün Gece Denizli’de Ne Yaşandı?

Denizlispor-Galatasaray karşılaşması bittikten sonra taraftarların neredeyse tamamı stadı terk etti.

Karşılaşmayı yedek kulübesinin üstü-locaların altında takip eden Hasan Şaş ve Necati Ateş yerlerini terk edecekken Denizlispor yöneticilerinden birinin locası olduğunu söylenen yerden 5 kişilik bir grup Hasan Şaş’a küfür ve hakaretler edip sataştılar.

Güvenlikten sorumlu kişiler olaya müdahale etmediler. Grubun sözlü tacizleri devam etti.

Hasan Şaş ve Necati Ateş ayağa kalkıp güvenlik görevlilerine olaya müdahale etmelerini söyledi.

Güvenlik araya girince grup daha da sert tepki vermeye başladı. Yaklaşık 9-10 metrede ağır hakaret ve küfür vardı. Bu duruma Hasan Şaş ve Necati Ateş görüntülü şekilde şikayette bulundu.

Yönetici yakını olduğunu belirtilen taraftarlar tribünleri terk etmeden emniyet güçlerince durduruldu.

Ardından bir taraftar ters kelepçendi. Diğerleri arkadaşını kurtarmak için polisle konuşuyordu. Bu sırada Denizlispor başkanı geldi.

Denizlispor başkanı polislere “2 gün önce kelepçeleme olayı benim de başıma geldi. Bilirim ne olduğunu. Ya beni de bu masaya kelepçeleyin ya da bu çocuğu da bırakın” dedi. 5 kişilik grup da “Başkanım kurtarın bizi burdan” dedi. Polisler de o taraftarı bıraktılar.


Maç çıkışında konuştuğumuz Hasan Şaş “İnsanın 9-10 metreden bireysel annesine küfür ediliyor. Müdahale edilmiyor. Ayağa kalksak bizim için hemen linç manşetleri atılıyor. Ama her şeyi Allah görüyor. Görüntü de alınmış. Herkes olaya şahit. Ama yine bizim adımızı çıkartırlar. Tribünde sakince oturmuş halde iken bile olanları gördünüz ” dedi.

Bugün Galatasaray’daki görevinden istifa eden Hasan Şaş’ın bu kararı almasında dünkü olayın etkisinin olup olmadığı da henüz netleşmedi.

Denizlispor taraftarının olay ile ilgili görüşleri
İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Ryan Babel sezon sonuna kadar Ajax’da!
17.08.2019 18:56
Yorumlar

Ömer inanc
17 Ağu 2019, 19:14

Kötü söz sahibine aittir yazik cok yazik

Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.