search delete menu

Galatasaray 2-0 Hajduk Split

Takımımız, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda sahasında Hajduk Split’i Belhanda ve Babel’in golleriyle 2-0 mağlup etti.

Bu sonuçla 4. ve son eleme turuna yükselen takımımız, bu maçını 1 ekim perşembe günü Rangers ile deplasmanda oynayacak. Takımımız bu maçıda kazandığı taktirde, UEFA Avrupa Ligi gruplarına katılmaya hak kazanacak.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim Hajduk Split maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in açıklamaları şu şekilde;

“Biraz geniş bir rotasyon oldu. Bana çok şey ifade eden bir rotasyon. Her oyuncu hazır olursa 50-60 maçı daha rahat götüreceğiz.

Hazırlık maçları dahil 90 ve üstü dakika oynayan topçularımız vardı. Eğer yükü eşit dağıtabilirsek ve kaybetmezsek bu beni çok mutlu eder.

Türkiye’de 5 değişiklik hakkı verken Avrupa’da 3 olması bizi biraz zorladı.

Taylan bizim yeni kazancımız. Herkese izin var ona yok. Oynamadığı zamanlara saysın. Onun dinlenme lüksü yok. Maşallah iyi de gidiyor. Onu da geliştireceğiz, maç oynadıkça onun da kendine güveni artacak.

Modern futbolda saha içinde oyuncu değiştirmek çok önemli. Taylan öyle bir futbolcu oldu. İstatistikleri ve koşu oranları da gayet iyi. Daha da gelişecek.

Belhanda’yı ceza sahasına girmeye, daha fazla şut çekmeye ikna ettik. Oralarda iş de yapabiliyor. Oyun repertuarımız ne kadar artarsa oyun zevki de artıyor. Belhanda şu anda oynadığından zevk alıyor. Biz de onun oynadığından zevk alıyoruz.

İkinci yarı oyunumuz dominant olunca herkes zevk alarak oynamaya başladı. Marcao aldığımızdan beri gelişen müthiş bir profesyonel. O rakamların artık Marcao için az olduğunu düşünüyorum.

Eğer başkanımız ve yönetim kurulumuz ona uygun bir rakam görürlerse bunu zaten sizle paylaşırız. Marcao burada mutlu. Gitmeler gelmeler artık çok ses getirmemeli.

Marcao gibi birçok genç yetenekli topçuyu takıma kazandıracağız. Abdurrahim Bey ile de şimdi konuştuk. 5 Ekim’e az bir süre kaldı. Takımdan memnunuz ama olan eksiklikleri de kapatmaya çalışacağız.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Ryan Donk'ile 1 yıl daha!

Etebo koşan atlet bir oyuncu. İlk defa ilk 11’de çıktı. Gayet iyiydi çok mücadele etti. Böyle böyle onu da kazanacağız. Orta sahamıza katkı yapacaktır.

Rakibimiz 12 gündür maç oynamadan dinlenerek geldiler. Bizim çocuklar pazar günü büyük bir maç oynadılar. Oyuncularımı özverilerinden dolayı kutluyorum. İyi yoldayız. Böyle devam ederiz inşallah.”

24.09.2020 20:53
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.