search delete menu

Garry Rodrigues Şampiyonluk Maçından Sonra Konuştu

2.ŞAMPİYONLUĞUM GİBİ SEVİNDİM

Sezonun ilk yarısında Galatasaray forması giydikten sonra devre arasında Suudi Arabistan’ın Al İttihad takımına transfer olan Garry Rodrigues Pazar akşamı oynanan Galatasaray-Başakşehir karşılaşmasını izlemek için İstanbul’daydı. Maç sonrası kaldığı otelde röportaj isteğimizi kırmayarak sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

-Aylar sonra tekrar Türk Telekom ‘daydın. Neler hissettin?

-ilk yarıda beraber formayı terlettiğimiz arkadaşların bu özel gününde burada olmak istedim. Galatasaray’ı fırsat buldukça orada da takip ettim. Kendi 2.şampiyonluğum gibi sevindim bu akşam. Bir kere atmosfer çok iyiydi. Galatasaray taraftarıyla bütünleştiğinde gerçekten yenilmesi zor bir takım oluyor. Bu gece de taraftar her zamanki gibi sahadaki 12. oyuncu gibiydi. Bu atmosferi tekrar yaşamak çok güzeldi.

-Basında bazen Galatasaray ile adın anılıyor. Bu sene için tekrar geri dönüş söz konusu mu?

-Evet o haberleri ben de duyuyorum(gülerek) ama biliyorsun takımımla mevcut bir sözleşmem var. Al İttihad ile yarım sezonu geride bıraktım. Şimdi bir tatil dönemine giriyoruz ama tatili de en iyi şekilde geçirip takımıma en iyi katkıyı sağlamak istiyorum. Şuan sadece tatili ve kamp dönemini iyi şekilde geçirip Al İttihad için gelecek sezon elimden gelenin en iyisi yapmak düşüncesi var. Bu haberler tabi ki burada çok sevildiğimi gösteriyor. Ne mutlu bana ki Türkiye’de güzel izler bırakmışım.

-Biraz da bireysel soralım. Diagne takıma devre arasında katıldı. Gomis ile sürekli kıyaslanıyor. Bu konuda senin görüşün nedir?

-Öncelikle tamamen birbirinden farklı özellikte oyuncular. Kıyas etmek çok doğru olmaz ama eğer Galatasaray gibi bir kulübe devre arasında 1.forvet olarak gelip 10 gol 1 asistlik performans sergiliyorsanız ve takımınız şampiyon oluyorsa görevinizi başarıyla tamamlamışsınız demektir.

-Henry Onyekuru’nun performansını nasıl buluyorsun? Henry’yi de seninle kıyas ediyorlar.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  'Küllerinden Doğdu'

-Gelen-giden oyuncular arasında futbolda kıyaslama sürekli oluyor. Diagne için söylediklerim Henry için de geçerli. 14 gol 5 asistlik bir performansı var bu sezon. Bunlar Galatasaray gibi bir kulüp için çok önemli istatistikler. Sezon sonunda takımınız şampiyon da oluyorsa, bu şampiyonlukta siz üzerinize düşeni yerine getirmişsiniz demektir.

-Peki ilerleyen sezonlarda seni tekrar Galatasaray forması ile görebilecek miyiz?

-(gülüyor) Dediğim gibi şuan mevcut bir sözleşmem var. Aklımda sadece Al İttihad için çok çalışıp elimden gelenin en iyisini yapmak var. Bu tarz sorular burada güzel izler bıraktığımı gösteriyor. Beni mutlu ediyor. Türkiye’yi ve buradaki futbol sevgisini çok seviyorum. Gelecek yıllarda hayat ne gösterir bilemeyiz.

15.06.2019 22:36
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.