search delete menu

Henry Onyekuru: ‘İlk Tercihim Cimbom Olur’

Bu sezon attıgın 6 golü de sol kanatta attın. Kendını sol kanatta mı forvette mi daha rahat hissedıyorsun?

-Galatasaray’a gelmeden önce de sol açıkta oynuyordum ki kendimi en iyi hissettiğim yer de sol açık

Tekrar yaşama şansın olsa Ilk yarıda keşke dediğin 2 pozisyon var mı?

-Herhangi bir keşkem olmadı. Sonuçta cok tecrübeli bir hocamız var. Onun verdigi görevler doğrultusunda her yerde oynamaya calışıyorum. Sağ açıkta sol açıkta forvette.ilk yarıda keşke diyebileceğim bir pozisyon yok yani.

Milli takımda forma giydiği için artık Everton’da forma giyebilirsin ama  sezon sonunda  eğer ki Everton tekrar kiralamak isterse ilk tercihin Galatasaray olur mu?

-Kesinlikle ilk tercihim Galatasaray olacaktır

Her golde farklı gol sevinçlerin var. Bu gol sevinçlerin maç öncesinden planlı mı yoksa anlık gelişen sevinçler mi?

-Normalde aslında sevdiğim gol sevinci kayarak sevinmek ama tabi ki her saha şartı ona uygun olmuyor ondan sonra sakatlık gelebildiği için değişebiliyor. Ama tamamen anlık gelişiyor sevinçlerimç

süper ligde seni en çok şaşırtan olay neydi?

-ligde aslında şaşırtan çok da bir olay olmadı ama beni en çok şaşırtan olay taraftara açtığımız antrenman ve kırdığımız rekordu. Gelen taraftar beni inanılmaz şaşırttı.hayatımda unutamayacağım olaylar arasına girdi.

Takımda bir çok genç oyuncu var. Bu oyuncularla ilgili düşüncelerin neler?

-kesinlikle çok yetenekli ve kaliteli arkadaşlarımız var ve Avrupa!ya gitme potansiyeli olan arkadaşlarımız var ama kendim için de söyledim biliyorsunuz burada çalışmamın en önemli avantajı Fatih Terim’le çalışmak çünkü bir genç oyuncu için bulunmaz bir fırsat. Hem onun tecrübelerinden faydalanmak ve gençleri de seveni onlara şans veren bir hoca. Bunu zaten ilk yarıda da gördük. Bir çok genç arkadaşımız oynadı.kupa maçlarında yine oynayacaklar. O yüzden bence hem yetenekliler hem kapasiteleri var hem de Fatih hocayla beraber Avrupa’ya gitmek için daha çok şansları var.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  'Küllerinden Doğdu'
15.06.2019 22:46
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.