search delete menu

Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, spor çalıştayı sırasında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz: “Oyun oynanırken kural değişmez sözü genel bir sözdür. Playoff ile ilgili sözlerime yalan söylüyorsunuz ya da yanıltıyorsunuz gibi bir lafı bir kulüp başkanına yakıştıramadım.”

Mustafa Cengiz: “Bakın o sezon Playoff bilgi verilmeden düzenlenmiş ve plana alınmıştır. 5 Mayıs’ta sonraki sezon resmen açıklanmış, 25 Ağustos’ta da playoff kuralı getirilmiştir.Bunlar TFF sitesinde vardır.”

Mustafa Cengiz: ”Ben şunu anlamıyorum. Bu kuralı bana göre değiştiren TFF ve yayıncı kuruluşun talebi. O dönemde, benim yalan söylediğim söyleyen rakip kulüp başkanına şimdi soruyorum, o dönem sizin ne gibi bir dahliniz vardı da sizi bu kadar rahatsız etti bu.”

Mustafa Cengiz: “Siz neden TFF’nin yaptığı bu değişikliği bu kadar neden savunuyorsunuz? Siz bu işe önayak mı oldunuz? Neden bu kadar savunmaya geçiyorsunuz biz bu konuda bir şey söyleyince. Biz kural değişti, boynumuz kıldan ince çıkar oynarız dedik. Çıktık şampiyon da olduk”

Mustafa Cengiz: “TFF’den bilgiler sızdırılıyor diyor. Siz çıkın önce transferlere ne ödüyorsunuz açıklayın. TFF de açıklasın. Her şey şeffaf olarak ortaya konsun biz de görelim menajerlere ne ödendiğini.”

Mustafa Cengiz: “Benim edebim buna müsade etmez. Ben bir rakip kulüp başkanına yalancısın demem. Bunu ne kendime ne camiama yakıştırmam. Ama kayıtlarda var ‘sizin fıtratınız var’ da dendi”

Mustafa Cengiz: “Ben göreve geldiğimden bu yana menajerlere 2 yılda ödediğimiz para 100.000.000 TL. 13.6 Milyon euro para.”

Mustafa Cengiz: “TFF’nin açıkladığı rakamlardaki durumu beni ilgilendirmez. Ben size açık açık rakamı söylüyorum. 2 yılda ödediğimiz para budur. Size şunu söyleyeyim TRT Spor’daki programda da açıkladım; TFF’den bu giderlerin açıklanmasını isteyen benim zaten.”

Mustafa Cengiz: “Kalkmış diyorlar ki menajerlik giderlerini futbolcu parasına koymuş olabilirler vergi kaçırıyorlar diyor. Hayret ediyorum hayret. Ben yüz yıl düşünsem bu kadarı aklımaz gelmez. Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. Pes vallahi pes.”

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Okan Kocuk Galatasaray'da

Mustafa Cengiz: “Şeytanın aklına gelmeyecek şeyler bunlar. Nasıl bunları düşünebiliyor ve dile getirebiliyorsunuz hayret ediyorum.”

Mustafa Cengiz: “FETÖ bittikten sonra kim kaç kez şampiyon olmuş siz medya mensuplarına söylüyorum sayın çıkarın.”

Kaynak: Twitter/@tribundergi

13.01.2020 11:20
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.