search delete menu

Neftçi Bakü 1-3 Galatasaray

Takımımız, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda Neftçi Bakü’yü deplasmanda Diagne (2) ve Luyindama’nın golleriyle 1-3 mağlup etti.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda 24 Eylül Perşembe günü Hajduk Split ile Türk Telekom Stadyumu’nda karşılaşacağız.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, Neftçi Bakü maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in açıklamaları şu şekilde;

”Açıkçası memnunum oyuncularımdan. Bir defa iyi mücadele ettiler, bol da pozisyon bulduk. Bir tane kornerden bir gol yedik, onun dışında turu garanti edecek bir oyun tarzını ortaya koydular.

Mesele bugün turu geçip evimize gitmekti. Kazasız, belasız bir maç oldu. Allah’a şükür kimsenin ağır bir sakatlığı yok. Ama oyuncu değişiklikleri hayatımızda olacak artık.

Şu saat yeni bitti maç. Biz gece yarısı, sabaha karşı İstanbul’a varacağız. Sabah bir antrenman yapıp, cumartesi de kampa girip pazar tekrar maç yapacağız. Hiç kolay değil bunlar. Dolayısıyla bu değişikliklere ihtiyacımız var.

Neftçi, iyi bir takım, iyi mücadele ediyorlar. Bayağı yüksek tempoda cevap verdiler bize, kutluyorum. Bizim onlardan daha iyi olmamız, oyunu kontrol etmemiz kadar doğal bir şey yok. Burada, başka bir netice olsa sürpriz olurdu. Bizim yenmemiz sürpriz değil.

Bugün benim 500. maçım, teknik direktör olarak. Beni kelimelerle anlatmak çok zor. En kısa tanımım şu olabilir: İyi ki hayatımda Galatasaray var.

Çok eski ve tarihi bir kulüptür Hajduk Split. Dikkat etmemiz gerekecek. Çünkü artık kendi seyirci avantajımız var diyemiyoruz. Her maç, her şeye açık bir pandemi dönemi geçiriyoruz.”

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Galatasaray'ın Rakibi Real Madrid Sakatlıklarla Boğuşuyor
17.09.2020 18:53
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.