search delete menu

SÜPER LİG 12 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR!

TFF Başkanı Nihat Özdemir, liglerin ne zaman başlayacağı ile bir tarih verdi ve eklemlerde bulundu.

Nihat Özdemir’in açıklamaları:

Nihat Özdemir: “Şimdilik olmak kaydıyla, ertelenen tüm profesyonel liglerimiz ve amatör liglerimizi 12-13 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık.”

Nihat Özdemir: “Müsabakaların hangi şartlarda oynanması gerektiğini Bilim Kurulu ile istişare edeceğiz. Bilim Kurulu bu çalışmaları yürütürken, biz de kulüplerimizi temsil eden Kulüpler Birliği Vakfı ve dernekleriyle çalışmalarımızı başlatacağız.”

Nihat Özdemir: “İnşallah liglerimizi temmuz ayında tamamlayacağız. Ağustos ayında da Şampiyonlar Ligi finalini ülkemizde yaparak bu sezonu taçlandıracağız.”

Nihat Özdemir: “Ligleri 26 Temmuz’da sonlandırmayı hedefliyoruz. Toplamda 7 hafta sonu, 1 hafta içi olacak şekilde haftaları planladık.”

Nihat Özdemir: “Tek şehirde maçları oynatmak asla gündemimize gelmedi.”

Nihat Özdemir: “Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, neredeyse 18 takımın 13-14’ü liglerin oynanmasını istiyor. 1. Lig’de ise 18 takımın 11’i ligin oynanarak tamamlanmasını istiyor.”

Nihat Özdemir: “Ancak 2. ve 3. Liglerdeki 90 takımın %73’ü maçların oynanmasını istemiyor.”

Nihat Özdemir: “Almanya, liglerinin başlayacağını Başbakan Angela Merkel’in ağzından duyurdu. Arkasından inanıyorum ki birçok Avrupa ülkesi de liglerine geri dönme tarihlerini açıklayarak devam edecektir.”

Nihat Özdemir: “Dün İtalya Spor Bakanı, ligleri oynatıp bitirmek istiyoruz dedi. İnanıyorum ki Türkiye nasıl sağlıkta başarılı olduysa, inşallah biz de futbolda bütün dünyaya göstermiş olacağız.”

Nihat Özdemir: “Ziraat Türkiye Kupası’nda 3 maçımız kaldı. Bunların da planlaması, görüşmeleri devam ediyor. Bununla ilgili yakın zamanda kararımızı alıp açıklayacağız.”

Nihat Özdemir: “Allah’a dua edelim ki Türkiye çok daha hızlı şekilde düzelsin. Belki de şartlar düzelirse, son 4 haftayı seyircili bile oynatabiliriz.”

Nihat Özdemir: “35 gün, uzun bir zaman. Ligleri 45 gün evvel bitirmiştik hatırlarsınız. İnşallah Türkiye 35 gün sonra bugünlerden çok daha iyi noktalarda olacak. Büyük problemler oldu, 2. virüs dalgası geldi, şu oldu bu oldu, ara veririz vermeyiz, bugünden kestirmem söz konusu değil.”

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Feghouli’nün Voleşatası Anında Galatasaraylı Taraftarların Tepkisi
06.05.2020 14:10
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.