search delete menu

Teknik Direktörümüz Fatih Terim’den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, bugünkü antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, Henry Onyekuru’nun kulübümüze geçici transfer için, “Onyekuru, ne bizim ne Galatasaraylıların ne de ülkemizin yabancısı değil. Sezon başı istemiştik olmadı. Şimdi oldu. Bizim şampiyonluğumuzda önemli katkısı olan, inandığımız, istediğimiz bir oyuncuydu. Sezon başı alamadık veya vermediler diyelim. Şimdi bizimle beraber başladı. Atak repertuarımızın genişlemesi adına Onyekuru bizim için önemli bir oyuncu.” değerlendirmesinde bulundu.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, Almanya’nın RB Leipzig kulübünden, takımımıza geçici transferi için görüşmelere başlandığı KAP’a bildirilen Marcelo Saracchi hakkındaki soruya şu yanıtı verdi:

“Bizim takibimizde olan genç, yetenekli bir oyuncu. Biz de o düşünceyle aldık. Ümit ederim öyle olur. Yarın gelecek bildiğim kadarıyla. Hem bugünü hem yarını planlamaya devam ediyoruz.

”Teknik Direktörümüz Fatih Terim’in gündeme dair açıklamaları şöyle:

“Eğer, bir oyuncu Galatasaray’a hizmet etmişse, giderken Galatasaray’a bir çok da para kazandırmışsa ben o cümleyi kurmaktan imtina ediyorum açıkçası. Bu sadece Arda’nın özelinde değil. Arda olmaz bir başkası olur. Başkanımız öyle takdir etmiş ama ben bu cümleyi, Galatasaray’a hizmet etmiş hiçbir Galatasaraylı için kurmam.

Açıkçası Antalya maçından sonra çok açık yüreklilikle duygularımı samimi olarak ifade ettim. Orada da çok özenle seçtim düşüncemi. Şöyle ki; ‘Aramızda bu kadar şey geçmesine rağmen ben ve Arda’nın, Fatih Terim – Arda Turan kişiliklerinin ayrı ama futbolcu Arda Turan ile teknik direktör Fatih Terim’in durumunun ayrı olduğunu ifade ettim. Dediğim gibi aramızda bu kadar şey geçmesine rağmen Galatasaray’a hizmet etmiş hiçbir kişisine bu cümleyi kurmam açıkçası.

Bir tespit yapmam gerekiyor. Arda; Allah yukarıda bir defa ‘Ben Galatasaray’a geleyim’ diye, mukavele için, imza için herhangi bir dilekte bulunmadı. Böyle bir isteği hiç olmadı. Bir daha ileri gideyim; ben de kimseye ne ‘alın’ ne de ‘almayın’ dedim. Ama zaman her şeyin ilacıdır. Ama bu tespiti de yapmak lazım. Dolayısıyla sorunuza cevap vermiş oldum herhalde.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Galatasaray Rövanşta Kazandı Turu Atladı

Teknik Direktörümüz, Arda Turan’ı isteyip istemediği hakkındaki soruya, “Ben samimi duygularımı Antalya maçından sonra anlattığımı söylüyorum.” yanıtını verdi.

Hocamızın açıklamalarına şöyle devam etti:

“Arkadaşlar bir çok haber yapılıyor. Açıkçası üzgünüm. Bu haberlerin bir kısmı da içeriden çıkıyor. Araştırıyorum. Bulursam da Florya’da ne olacağını tahmin ediyorsunuz. Çünkü Galatasaray’ın aleyhine bu işler. Mesela bir örnek vereyim. Dün Onyekuru geldi. Öpüştük antrenman öncesi. Samimi söylüyorum 70 numara giyeceğini bilmiyordum. Şimdi söylediler. Benden evvel bilen var.

Bazıları yalan, bazıları abartı, bazıları yanlış. Biz Galatasaray’a geldiğimizde yüzde 55-60’tı şimdi yüzde 80-90 yanlış. Ama bir 10-15 var ki doğru. Bu da içeriden veriliyor. Çok net bakın söylüyorum ben numarasını bilmiyordum.

Burada önemli olan şu; Galatasaray’a zarar veriyor mu vermiyor mu ben buna bakarım. Bazı şeyler Galatasaray’a zarar veriyor. Yani bize bakan muhabir bilmeyecek başkaları bilecek. Nasıl olacak bu iş. Ben alanlara bir şey demiyorum. Alanları tebrik ederim. Bu bir meziyettir. Ama Galatasaray’a zarar verir ise itiraz ederim. Araştırıyoruz, bulacağım da inşallah. Gerekirse paylaşacağım. O yüzden Diagne mevzuundan hareketle şu ana kadar bir defa zaten biz dün kadro açıklandıktan sonra Diagne’nin kadroda olmadığını öğrendik. Galatasaray’ın yabancı sayısı, bulunduğu konum, mukaveledeki şartlar şu anda öyle bir şeyi gerektirmiyor. İleride, 2 Şubat son listeyi verme tarihimiz olduğuna göre zamanımız var. Zaten başka gelişmeler de olacak. Eğer böyle bir şey olursa ben Galatasaraylılar’dan şunu rica ediyorum; bu veya buna benzer bir şey olursa ben dedim zaten ‘paylaşacağız’ diye.”

“10 numara transfer için bir girişiminiz olacak mı” ve “İkinci yarıda Galatasaray’da nasıl farklılıklar olacak” şeklindeki sorularına Teknik Direktörümüz Fatih Terim şu yanıtı verdi:

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Rizespor karşısındaki ilk 11'imiz belli oldu!

“Ben böyle spesifik olarak ille bir 10 istiyorum diye bir istekte bulunmadım. Ama elimizde ne varsa, artı yapabilecek gücümüz neyse, bunun en birincisi ekonomik… İki buçuk sene daha cezamız devam ediyor. Allah’a şükür hep beraber iyi gidiyoruz ama şartlar bizim önümüze bir şey çıkarırsa ona göre devam ederiz.

Galatasaray’da hep ikinci yarı farklı oldu. Benim en büyük güvenim şu; bir defa beraber çalışma imkanımızü var. Avusturya’ya neredeyse genç takımla gittik. Onun acısını da çektik. Haftada üç maç da oynamayacağız. Bunlara baktığımızda daha diri, daha beraber çalışmış her şeyi iyi anlamış bir takım olacağız. Son maçımızdan sonra fazla bir şey söyleyemedik, Galatasaray’ın nasıl oynaması gerektiğinden işaretler örnekler gördük diyebilirim.

Nzonzi’nin mevcut durumunun devam ettiğini aktaran Teknik Direktörümüz Fatih Terim, “Ben özür bekleyen bir insan değilim. O gün de söyledim, arkadaşlarından dilemesi kafi” diye konuştu.

“2 Şubat tarihine kadar her şey olabilir” diyen Teknik Direktörümüz, “Bir çok sebepten dolayı, bize çok büyük hizmet etmiş, bizde olmasından büyük zevk aldığımız, her şey için teşekkür edeceğimiz bir çok ayrılık olacak. Bugün de olacak, yarın da bundan sonra da… Ama Galatasaray kendine hizmet eden insanları en iyi şekilde uğurlayacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak; www.galatasaray.org

05.01.2020 22:53
Yorum Yap
Gerekli.
Gerekli. E-mail adresiniz yayınlanmayacak.